Haber

Erdoğan’dan Yanlışlıkla Kılıçdaroğlu’na Oy İstedi: ’14 Mayıs Kadına Şiddeti Destekleyenlerin Öğretme Günüdür’

Kadına şiddeti önleyen ‘İstanbul Sözleşmesi’, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından feshedildi. Seçime günler kala Gaziantep’te konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “AK Parti, MHP, Cumhur İttifakı LGBT’ye karşı mı? Peki CHP, İP, HDP karşı mı? Onlar LGBT’dir. Bunlar bizim kutsal aile yapımıza aykırıdır. 14 Mayıs bu yüzden çok önemli. 14 Mayıs, kadına yönelik şiddete ve LGBT’lere destek verenlere ders verme günü olacaktır’ dedi. Kılıçdaroğlu, “İstanbul Sözleşmesi’ni ilk hafta yeniden yasalaştıracağız” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gaziantep Nurdağı Belpınar ve Mesthüyük Köyleri ile Kahramanmaraş Türkoğlu Özbek Köyü Köy Lojmanlarının Anahtar Teslim Töreninde konuştu.

Yeni “müjdesini” açıklayan Erdoğan, “Ziraat Bankası aracılığıyla afet bölgelerindeki köy evlerindeki çiftçilere sıfır faizli kredi verilecek. 50 baş üstü büyükbaş hayvan üretim merkezi haline getirilmesi için teşvik sağlayacağız.” Aile tipi işletmelerde büyükbaş ve küçükbaş hayvancılığı sözleşmeli üretim modeli ile destekleyeceğiz, her haneye en az asgari 1 asgari ücret garantisi vereceğiz” dedi.

Erdoğan burada yaptığı konuşmada LGBT bireyler üzerinden muhalefeti hedef aldı. İstanbul Sözleşmesi’ni açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhur İttifakı’nın LGBT’nin zıttı olduğunu vurguladı. Erdoğan, “AK Parti, MHP, Cumhur İttifakı LGBT’ye karşı mı? Peki CHP, İP, HDP karşı mı? Bunlar LGBT’dir. Bunlar bizim kutsal aile yapımıza aykırıdır. 14 Mayıs bu yüzden çok önemlidir. Kadına şiddeti destekleyenleri, LGBT’leri öğretmenin günü olsun” dedi.

Seçim vaatlerini açıklayan Kılıçdaroğlu, “İstanbul Sözleşmesi’ni ilk hafta yeniden yürürlüğe koyacağız” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu