Haber

Eski Malezya Başbakanı Mahathir Muhammed: İsrail, insanlığa karşı en büyük suçları işliyor

Eski Malezya Başbakanı Mahathir Muhammed, İsrail’in ABD, İngiltere ve diğer eski emperyalist ulusların desteğiyle “insanlığa karşı en kötü suçları” işlediğini söyledi.

Sosyal medya platformunda yaptığı video paylaşımında şu ifadeyi kullandı:

Mahathir, sömürgeci olmakla suçladığı İsrail’in “ABD, İngiltere ve diğer eski emperyalist ulusların desteğiyle, ahlaksızca ve cezasız kalarak insanlığa karşı en büyük suçları işlediğini” vurguladı.

İngiltere’nin sömürge geçmişini İsrail’in Filistin’deki eylemleriyle karşılaştıran Mahathir, “Yapılanlar (İsrail’in Filistin’e saldırıları), (İngiliz ve diğer emperyalist ulusların) imparatorluklarında yaşayan insanlara uygulananların yalnızca bir uzantısı veya kopyasıdır. ” İfadelerini kullandı.

Hamas’ın kurulmasının ve 7 Ekim’deki saldırısının, İsrail’in soykırım yapmasının ve Batı’nın, özellikle de ABD’nin onayının doğrudan sonucu olduğuna işaret eden Mahathir, “Hepsinin elinde kan vardı ve şimdi daha fazlasını istiyorlar” dedi. ” değerlendirmesini yaptı.

Eski Başbakan Mahathir, “İsrail’i destekleyenler, ailelerinin ve çocuklarının öldürülmesine, tecavüze uğramasına, hapsedilmesine ve işkenceye maruz kalmasına tanık olan Filistinlilerden ne bekliyor?” İsrail’in işgalci olduğunu, işgalcilerin kötü olduğunu, işgalcilere (Filistinlilere) karşı savaşanların ise kahraman olduğunu savundu.

Filistin’in yeni bir sömürgecilikle karşı karşıya olduğunu belirten Mahathir, şöyle konuştu:

“Savaş sevgilerinin yanı sıra, Batı’nın, ABD’nin ve İngiltere’nin yalan söylediğini ve halklarını kendi savaşlarını destekleme konusunda yanılttıklarını biliyoruz. Saldırganlığı meşrulaştırmak için kitle imha silahları yalanı, onların aldatma ve propagandalarının bir örneğidir ve sonuç ise milyonlarca masum Iraklının pişmanlık duymadan öldürülmesidir.” “Ve utanmazca öldürmeler yaşandı. Bu ulusların liderleri artık İsrail’in Filistinlilere yönelik soykırımını destekliyor. Basitçe söylemek gerekirse ABD, İngiltere ve Batılı destekçiler İsrail’in Filistin’i kolonileştirmesine yardım ediyor.”

safranboluajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu