Haber

Hatay Arsuz’daki Çalışmalara Katılan Tepebaşı Belediye Başkanı Ataç: “Yaralarımızı birlikte saracağız”

TepebaşıBelediye, HatayArsuz’da depremzede binlerce vatandaşa sahur ikramı devam ederken, ilçeye giderek ekiplerle iftar yemeği hazırlayan Başkan Ahmet Ataç, ” Deprem Bölgeye yapılabilecekler azdır. Olay televizyonda görüldüğü gibi olmadığı için hayat çok daha ağır şartlar altında devam etmektedir. Yaralarımızı birlikte saracağız” dedi.

TepebaşıBelediye ekipleri ramazanın bereketini kutluyor Hatay Türkiye’deki depremzedeler için paylaşımlara devam ediyor. Yaşanan depremlerin ardından bölgede yardım çalışmalarını sürdüren Tepebaşı Belediyesi, Ramazan ayının gelmesiyle birlikte verdiği sahur yemeği ile Hatay Arsuz’da vatandaşların desteğini alıyor. Hatay Büyükşehir Belediyesi iş birliği ile belediye ekiplerince hazırlanan sahur yemekleri günde 5-8 bin vatandaşa ulaştırılıyor.

Başkan Ataç da bölgeye giderek Tepebaşı Belediyesi gruplarının çalışmalarını inceledi. Sahur ikramlarının paketlenmesine CHP Hatay Milletvekili Suzan Şahin ve Ataç da katıldı.

Hatay Milletvekili Suzan Şahin yaptığı değerlendirmede şunları söyledi:

“Tepebaşı yanımızda, daha önce defalarca söyledim. Eskişehir ve Tepebaşı depremin olduğu ilk günden beri yaralarımızı sarmak için yanımızdalar, çok teşekkür ederim. Şehrime, depremzedelerimiz adına ve adına teşekkür ediyorum. Bölge halkımız ihtiyaçlarını karşılamak için sıra beklerken birçok zorlukla karşılaşmaktadır.Çadır kentlerde bu sahur tasları elden teslim edilmektedir.Bugün her gün olduğu gibi 8.000 sahur ikramını 8 bin vatandaşımıza ulaştırmaktadır. Vatandaşlar Bu karanlıkta Eskişehir’in bizim için kutup yıldızı olduğunu asla unutmayacağız.Bir pirincin değeri olmaz ama mahalledeki herkes bir çuvala pirinç atsa çuval dolusu pirinçtir.Ama Tepebaşı’nda Başkan ve çalışma arkadaşlarıyla uyumlu insanlar, yüreğinde insanlık sevgisi olan insanlar, depremden sonra yeni bir şehir kurmak için sizin gibi insanlara ihtiyacımız var.”

Başkan Ataç da şunları söyledi:

“Sevgili Suzan milletvekilimize bu talebimizi ilettiği için teşekkür ediyorum. Zelzele bölgesine yapılabilecekler yetmez. Çünkü olay televizyonda görüldüğü gibi değil çok daha ağır kurallar altında hayatlar devam ediyor. yaralarımız bir arada.Yaklaşık 60 gün geçmesine rağmen birçok eksikliği kendi gözlerimle görüyorum.Suzan Milletvekillerimizin bu konuda bizleri aydınlatması ve ihtiyaçları belirtmesi üzerine 11-12 çeşitten oluşan kahvaltılıklarımızı çadır kentlerde sunmaya başladık. , belediyemiz çalışanları eliyle teslim ediyor. Bu çalışma üzerimize su serpti, tüm oruçlarımız ve dualarımız kabul olsun. O dualarla Hatay’daki değişim ve gelişim de hızla tamamlanacak.”

Kaynak: ANKA / Yerel

halfetihaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu