Haber

İsrail bombardımanında Kudüs hastanesi hasar gördü, 12 sivil yaralandı

İsrail’in Gazze’deki Kudüs Cezaevi çevresinde gerçekleştirdiği bombardımanlarda hastanenin hasar gördüğü, hastane içindeki sivillerden 12’sinin yaralandığı, 4’ünün durumunun ise ağır olduğu belirtildi.

Filistin Kızılayı tarafından yapılan açıklamada, ‘Kudüs hastanesinin yoğun bakım ünitesinde yatan bir hasta ağır yaralandı. Ayrıca Gazze Şeridi’nin Tel Al-Hawa bölgesindeki hastanenin çevresine yoğun bombardıman nedeniyle yerlerinden edilen kişiler arasında başka yaralanmalar da yaşandı. Çalışanlarımız ve hastane içindeki 14 bini aşkın sivil şu anda ciddi tehlike altında. İsrail güçlerinin bir haftadan uzun süredir bölgeye yönelik saldırılarını yoğunlaştırması nedeniyle Kudüs Hastanesi’nin çevresi amansız ve şiddetli bir saldırıya maruz kaldı. Her yönden yoğun topçu ateşi ve hava bombardımanı sonucu yerinden edilmiş 4’ü ağır 12 sivil yaralandı. Ayrıca hastane önünde bulunan 2 hasta ve 35 kişinin de yaralandığı belirtildi.

TEHDİT EDİLDİLER

Filistin Kızılayı geçtiğimiz hafta sosyal medya hesabından İsrail güçlerinin kendilerini Kudüs hastanesini boşaltmakla tehdit ettiğini duyurmuştu. Kuruluş, hastanedeki hastaların ve yerinden edilmiş sivillerin kaygı yaşadığını belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu