Haber

İYİ Partili Ergün: Soruşturma dosyasında somut delil yok

DÜZGÜN Parti Genel Başkan Yardımcısı Metin Ergun, Gökçeada Belediyesi’ne ‘yolsuzluk’ ve ‘rüşvet’ iddiasıyla düzenlenen operasyonda tutuklanan Belediye Başkanı Ünal Çetin’in arkasında olduklarını söyledi. Ergun, “Belediye Başkanımız Ünal Çetin dedikodudan tutuklanmıştır. Soruşturma dosyasında somut bir delil yoktur. Üstelik tutuklanmayı gerektiren şartlar da oluşmamıştır.

İYİ Parti Yerel Yönetimler Genel Başkan Yardımcısı Metin Ergun, Gökçeada Belediyesi’ne ‘yolsuzluk’ ve ‘rüşvet’ iddiasıyla düzenlenen operasyonla ilgili partisinin ilk başkanlığında basın toplantısı düzenledi. Toplantıya İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Rıdvan Uz, İl Başkanı Selahattin Yıldızlar, ilçe başkanları ve çok sayıda partili katıldı.

Gökçeada Belediye Başkanı Ünal Çetin’in yanında olduklarını söyleyen Metin Ergun, “Belediye Başkanımız Ünal Çetin dedikodu nedeniyle tutuklandı. Gökçeada halkının oyuyla seçilen ve çağrıldığı takdirde vakit kaybetmeden savcılığa gidebilecek olan belediye başkanımız saat 06.45’te evine düzenlenen baskınla gözaltına alındı. 31 Ocak Hiçbir delili olmadığı için 4 gün boş yere gözaltında tutuldu. Delillerle doldurulmaya çalışıldı ve tutukluluğunun son saatlerinde liderimiz sorgulandı. Gökçeada ve tüm Çanakkale halkı olarak seçilmiş Belediye Başkanımız Sayın Ünal Çetin’in yanındayız, masum olduğundan şüphemiz yoktur, siyasi iradesini sonuna kadar savunacağız.”

“İYİ Parti kurulduğu günden bu yana Türk siyasetinde ahlakın, doğruluğun ve cesaretin timsali olarak birçok yıkıcı faaliyete konu olmuş, en büyük siyasi gayretini bir iktidar yürüyüşüne dönüştürmeyi başarmıştır. bir kez daha belirtmek gerekir ki iktidar partisinin UYGÜN Partisi’ni gelenek dışı yöntemlerle iktidara getirme çabaları beyhudedir, milletini hak ettiği özgür ve adil günlere taşımak için yorulmadan mücadelesine devam edecektir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu