Haber

Meksika Medyası: Meksika’daki ABD Yetkilileri Suç İşliyor

MEKSİKA, 17 Şubat (Xinhua) — Meksika’da yayınlanan Milenio gazetesinde Cuma günü yayınlanan bir soruşturma raporuna göre, 2009’dan bu yana en az dokuz ABD ajanı ve yetkilisi Meksika’da bazıları hafif cezalar gerektiren kabahatler işledi.

Raporda, ihlallerin ABD Başsavcılığı ve diğer ABD kurumları tarafından “cinsel taciz, yolsuzluk ve hatta uyuşturucu kaçakçılığında gizli anlaşma” olarak tanımlandığı belirtildi.

ABD hükümeti tarafından gerçekleştirilen denetimler ve raporlar analiz edilerek hazırlanan soruşturma haberinde, ABD’nin Meksika Büyükelçiliği eski başsavcısı Brian Jeffrey Raymond’ın da Meksika’ya yönelik kabahat işlediği detaylı bir şekilde anlatıldı. resmi görevdeyken toprak oldu.

Vaka kayıtlarına göre Raymond, dokuzu Meksika başkentinde olmak üzere bir ABD diplomatik konutunda en az 23 kadına cinsel tacizde bulunmakla suçlanıyor.

Milenio gazetesi, Raymond aleyhindeki suçlamaların ve delillerin ciddiyetine rağmen davasının bugüne kadar devam ettiğini vurguladı.

Rapor ayrıca, ABD hükümeti için 26 yıldır çalışan Gümrük ve Sınır Koruma Bürosu federal ajanı Richard Padilla Cramer’in “Guadalajara’daki ABD Konsolosluğu’ndaki ayrıcalıklı konumunu kullanarak” gizli dinleme örgütlerine hassas bilgiler sızdırdığını belirtiyor.

Gazete, aleyhindeki delillere rağmen Cramer’in “sadece 24 ay hapis cezasına çarptırıldığını” yazdı.

Raporda adı geçen diğer ABD’li yetkililer, çoğu durumda konumlarından veya ayrıcalıklı gizli bilgilerden yararlanarak yolsuzluk veya uyuşturucu kaçakçılığına suç teşkil etmekle suçlanıyor.

habercumra.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu