Haber

Muğla Büyükşehir Ekipleri Malatya’da Altyapı Çalışmalarına Devam Ediyor

Muğla Büyükşehir Belediyesi MUSKİ Genel Müdürlüğü ekipleri, deprem bölgesi olan Malatya’da bozulan altyapı sistemlerinin onarılması ve eksikliklerin giderilmesi için çalışmalarını sürdürüyor.

Kahramanmaraş merkezli 10 ilde meydana gelen deprem felaketinin ardından Muğla Büyükşehir Belediyesi ekipleri afet bölgesinde çalışmalarını sürdürüyor. Bugüne kadar yiyecek, kap, çadır, battaniye, kişisel hijyen malzemeleri vb. Deprem bölgesine yardım ulaştıran ve hasar tespit çalışmalarına katılan Muğla Büyükşehir Belediyesi, teknik elemanlarıyla bölgede çalışmalarını sürdürüyor.

Deprem felaketi nedeniyle zarar gören içme suyu, kanalizasyon ve elektrik altyapısındaki eksikliklerin giderilmesi için bölgeye giden MUSKİ ekipleri, Malatya’da çalışmalarını sürdürüyor. Büyükşehir Belediyesi MUSKİ Genel Müdürlüğü ekipleri, Malatya’da kurulan çadır ve konteyner kentlere içme suyu bordürleri yaparken elektrik kontaklarını sağlamaya devam ediyor. Gruplar, konteyner kent kurulacak alanların düzenlenmesinin yanı sıra çadırlardan atık su alımı ve gıda çadırlarına içme suyu desteği de sağlıyor.

Malatya’da sahada etkin bir şekilde çalışan MUSKİ ekipleri, içme suyu, elektrik, portatif araç bakım kitleri, su tankerleri, vidanjörler ve kanal açma makineleriyle bölgede çalışmalarını sürdürüyor.

Muğla Büyükşehir Belediyesi MUSKİ grupları, Malatya MASKİ Genel Müdürlüğü’nün talepleri doğrultusunda Eskişehir ESKİ Genel Müdürlüğü grupları ile koordineli olarak çalışmalarını sürdürüyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haberbesikduzu.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu