Haber

İsrail güçlerinin Cenin’e düzenlediği baskına Filistinli gruplardan tepki

Gazze’deki Filistinli gruplar, İsrail askerlerinin işgal altındaki Batı Şeria’daki Cenin Mülteci Kampı’na düzenlediği baskına tepki gösterdi.

İslami Cihat Hareketi, Filistin Halk Kurtuluş Cephesi (FHKC), Mücahid Hareketi, Filistin Ahrar Hareketi ve Filistin Halkın Demokratik Kurtuluş Cephesi (FDHKC), Cenin Mülteci Kampı’na düzenlenen baskına ilişkin açıklama yaptı. 6 Filistinlinin öldüğü, 26 kişinin de yaralandığı.

İslami Cihat Hareketi’nden yapılan açıklamada, “Cenin Mülteci Kampı’nda yaşananlar, işgalcilerin direnen Filistin halkına karşı işlediği yeni bir suçtur” ifadesiyle, “Halkımızın kararlılığı karşısında işgal yenilmeye devam edecektir. direniş gösterecek ve her gün işlediği suç ve saldırıların bedelini ödeyecektir.” kelimeler yer aldı.

Filistin Halk Kurtuluş Cephesi’nden (FHKC) yapılan açıklamada, “Fenin, kapsamlı intifadanın fitilini ateşlemek için yakıt olmaya devam edecek. Filistin halkının Batı Şeria’da işgal askerlerine ve Yahudi yerleşimcilere karşı gösterdiği kahramanlık parlaktır.” Halkımızın direnişi karşısında.”

Mücahid Hareketi, “Cenin’de yaşananlar halkımıza karşı bir suçtur ve düşman bizi terörize etmeyi başaramayacaktır” dedi. Filistinli Ahrar Hareketi yaptığı açıklamada, “İşgalciler kanlı eylemleriyle halkımızın devrimini ve direnişini boşa çıkaramayacak, kararlılığımızı baltalayamayacak” dedi. tepkisini dile getirdi.

Filistin Halkın Demokratik Kurtuluş Cephesi’nden (FDHKC) yapılan açıklamada, “Filistin yönetiminin işgalci devletle tüm ilişki ve bağlarını kesmesi gerektiğine” dikkat çekildi.

Açıklamada, “Sabır çağrısı, işgalcilere suçlarına devam etmeleri için yeşil ışık yakmak gibidir” denildi. kelime yer aldı.

haber-atakum.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu